Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

 

O „Latającym Holendrze”:

Moim marzeniem od młodzieńczych lat była praca na morzu. Dzięki programom telewizyjnym "Latającego Holendra" miałem możliwość już jako młody chłopak poznawania tematyki morskiej, brania udziału w licznych konkursach, obozach żeglarskich i pierwszych rejsach. Z niecierpliwością czekałem na każdą edycję programu. Potem szperałem w rozmaitych źródłach, by udzielić poprawnych odpowiedzi na zadane pytania konkursowe, wykonać zadania. Z tamtych lat mam jeszcze wiele pamiątek, oznak, kart marynarskich, książkowych nagród, dyplomów, listów dotyczących programu. Bardzo interesowała mnie nawigacja (długie, "na piechotę" rozwiązywanie zadań matematycznych z astronawigacji; brałem też udział w olimpiadzie nawigacyjnej organizowanej przez Tygodnik Morski prowadzonej przez redaktora Ludwiga, mając w nagrodę możliwość studiowania na Wyższej Szkole Morskiej). Ze względu na wadę wzroku nie zostałem jednak przyjęty na uczelnię. Skończyłem Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej i zaraz po studiach udało mi się podjąć pracę jako asystent elektryka, elektromonter i oficer elektryk na statkach - trawlerach Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf" w Szczecinie. Był to wspaniały okres mojego życia. Tutaj ogromna zasługa Pana Redaktora Bohdana Sienkiewicza, dzięki któremu ta ogromna miłość do morza gdzieś tam zaczęła kiełkować i pozostała do dnia dzisiejszego. Dziękuję Panu za to!!!

O TDC:

„Aktualnie oglądam Wasz program o dawnych programach TDC . Nawet sobie nie wyobrażacie , iż od paru tygodni oglądam z zapartym tchem to, na czym się wychowałem. Naprawdę - świetny cykl . Dzisiaj króluje komercja, wszystko się robi dla pieniędz. A wtedy - aż się wierzyć nie chce, że NAPRAWDĘ organizowano konkursy,, że naprawdę prowadzono kontakt ze słuchaczami. Sam dostałem odpowiedź na program "Bratkowe 73", dzięki któremu to programowi dostałem od ojca jedną z wyszczególnionych książek krótkofalarskich. Zainteresowałem się krótkofalarstwem i elektroniką co trzyma mnie do dzisiaj. Były to wspaniałe programy.. Nie tak jak dzisiaj - tylko strzelanina i przemoc .”.

W 2010 roku po raz kolejny zdobył Grand Prix World Mediatravel 2010 za film „Pan Zwierzyniec” ukazujący postać niezapomnianego red. Michała Sumińskiego, gospodarza kultowego już dzisiaj programu „Zwierzyniec”.

W kwietniu 2011 roku otrzymał nagrodę specjalną World Mediatravel za najciekawsze filmy podróżnicze ukazujące róznorodność kulturową i cywilizacyjną. W latach 2000–2003 oraz 2003–2006 z rekomendacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji członek Rady Nadzorczej „Radia Olsztyn” S.A.

Od 2003 do 2008 r. wykładał dziennikarstwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Ciągle powstają nowe filmy i te ukazujące odległy, egzotyczny świat z jego róznorodnością kulturową, religijną, historyczną jak: „Indie – dotyk niesamowitego” czy „Nepal – w cieniu wielkiej góry”; i te z naszego podwórka – o Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej „Reksio i inni”; o wspaniałym pisarzu Arkadym Fiedlerze „Życie pisane podróżą” czy o dynastii uczonych – rodzie Rostafińskich „Trzej Panowie „R”.

Będą kolejne. O wszystkich będę pisać na naszej stronie, a ich fragmenty będziecie mogli Państwo oglądać w Galerii Filmów. Całość zaś w telewizji PLANETE +.

 

 

Sławomir W. Malinowski


 

 

<< 1 2 3 >>

Page 3 of 3
 

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl