Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

red. Maciej Zimiński – dziennikarz (ur. 13 kwietnia 1930 w Warszawie)


Trudno znaleźć określenia wystarczająco dobrze opisujące zalety tego wspaniałego człowieka. To nie tylko świetny dziennikarz, autor wspaniałych programów telewizyjnych dla dzieci, ale i wulkan pomysłów. To dzięki niemu powstała Telewizja Dziewcząt i Chłopców, pasmo w TVP adresowane do młodych widzów i w dużej mierze przez młodych tworzone. Królowało na antenie od 1964 ponad 20 lat. Któż nie pamięta: „Ekranu z Bratkiem”, „Zwierzyńca”, „Niewidzialnej Ręki”, „Klubu Pancernych” czy „Latającego Holendra”?. Wszystkie te programy inspirowały miliony dziewcząt i chłopców ucząc historii, patriotyzmu, szacunku do starszych i niesienia bezinteresownej pomocy. To właśnie dzięki Maciejowi Zimińskiemu telewizja podjęła się realizacji serii dobranocek o „Misiu Uszatku” co klapnięte uszko miał.
Niezwykły gawędziarz o wspaniałej pamięci, no… skarbnica wiedzy nie tylko o telewizji. A także właściciel wspaniałego głosu.
Zrobiliśmy razem dziewięcioodcinkowy cykl filmów o najlepszych programach i twórcach TDC. Zdjęcia kręciliśmy w jego niewielkim pokoiku na warszawskim Ursynowie. I choć całość opierała się na rozmowie cykl tak się spodobał, że telewizja PLANETE + zdecydowała się na jego powtórkę. Nadeszła wielka ilość listów i e-mail’i, na witrynie stacji pojawiło się dużo niezwykle sympatycznych wpisów. Niektóre cytuję w rubryce „O firmie”. To wszystko potwierdza starą prawdę, że liczy się osobowość i to, co bohater ma do powiedzenia, a nie celebrycka wydmuszka, może ładnie wyglądająca z zewnątrz, ale w środku ziejąca makabryczną pustką.

Powrót
 

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl