Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

Andrzej Orzechowski – reżyser (ur. 24 listopada 1955 w Bielsku-Białej)


Reżyser i scenarzysta filmów animowanych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1980). Od 1984 roku związany ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Studia. Najbardziej znane jego filmy to: „Między nami bocianami” i „Gwiazda Kopernika” (wspólnie ze Zdzisławem Kudłą). Niezwykle sympatyczny i życzliwy. Miło nam się współpracowało przy realizacji „Reksia i innych”. Filmu opisującego historię Studia. Dla mnie była to i podróż sentymentalna i wspaniała przygoda i w jakimś stopniu spełnienie dziecięcych marzeń. Dla Andrzeja Orzechowskiego zapewne powinność zapisania dziejów tego niezwykłego miejsca mającego swoje poczesne miejsce w historii i filmu i polskiej animacji.
Obyło się bez przygód, nie licząc antyramy z archiwalnym rysunkiem, która pękła trochę bezmyślnie podniesiona przez mojego operatora. Gdzieś uciekły mu prawa fizyki, zwłaszcza te określające naprężenia. Na szczęście obyło się bez draki.

Powrót
 

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl