Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

Tadeusz Baranowski – twórca komiksów (ur. 6 stycznia 1945 w Zamościu)


Urodzony w 1945 roku w Zamościu artysta należy do klasyki polskich rysowników. Jego nazwisko w jednym rzędzie można wymienić z takimi osobami jak Henryk Jerzy Chmielewski, twórca "Tytusa, Romka i A'tomka" i Janusz Christa, autor m.in. "Kajka i Kokosza". Najpopularniejsze utwory artysty to przede wszystkim: "Antresolka Profesorka Nerwosolka", "Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko", "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" oraz "Podróż Smokiem Diplodokiem". Komiksy Tadeusza odznaczają się nie tylko niezwykłym humorem, ale także znakomitą kreską oraz dbałością o szczegóły i walory artystyczne tworzonych przez niego bohaterów. Projektował postacie i dekoracje do pełnometrażowego filmu animowanego Filemon i przyjaciele zrealizowanego w 1991 r. w Se-ma-forze.
Prywatnie Tadeusz jest sympatycznym gawędziarzem uwielbiającym przyrodę i potrafiącym dostrzegać piękno Wszechświata. W wolnych chwilach wystawia swój teleskop i przenosi się w odległe rejony Układu Słonecznego, stając twarzą w twarz w Jowiszem, Neptunem i Marsem. To nas łączy. I o tym też możemy godzinami rozprawiać. Potrafi doceniać piękno i wartość tego, obok czego inni przechodzą obojętnie.

Powrót
 

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl