Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

Stanisław Jędryka – reżyser (ur. 27 lipca 1933 w Sosnowcu)


W 1956 ukończył wydział reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Pierwsze jego głośne filmy to: serial telewizyjny Do przerwy 0:1 oraz jego kinowa wersja Paragon gola!. Kolejne przygodowe seriale telewizyjne: Wakacje z duchami oraz nakręcony w 1971 Podróż za jeden uśmiech przeszły do klasyki filmu polskiego, a jego film fabularny Koniec wakacji z 1974 otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym: Nagrodę Jury Dziecięcego IX MFF Dziecięcych Moskwa 1975 oraz Nagrodę XI MFF Dziecięcych Teheran 1976.
Człowiek niezwykłych talentów, oddany bez reszty młodemu widzowi, któremu poświęcił lwią część życia. Dla niego tworzył, wkładając w swe filmy całe serce. Dzieciaki czuły to. Czuliśmy, że opowiada o nas prawdę, opowiada o naszych marzeniach, miłościach, kłopotach bez fałszu i obłudy i za to też do dzisiaj kochamy jego filmy. Spotkaliśmy się podczas realizacji filmu o „Ekranie z Bratkiem”. Wystąpił w nim chętnie i była to dla mnie wielka przyjemność. Ale to nie jedyny nasz projekt. Drugi, większy z udziałem Stanisława Jędryki jest w ostatniej fazie przygotowania. Scenariusz gotowy. Wkrótce zdjęcia.

Powrót
 

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl