Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

"Leader Film" powstał w 1992 roku. Rozpoczął od realizacji filmów promocyjnych, m.in. o rozbudowie i modernizacji „Elbrewery Co. Ltd” (cykl sześciu obrazów z których część była emitowana przez TVP) oraz – między innymi - o elbląskim Zakładzie Metalurgicznym Alstom.
Równolegle Leader Film zaangażował się w produkcję filmów dokumentalnych i oświatowych. Efektem były takie obrazy z dziedziny medycyny jak: "Wyjście z cienia" i "Czas przemijania" oraz historyczne: "Nowogródek Adama Mickiewicza" i "Rejtan - czyli ziemia historią pisana".
Osobny rozdział stanowią produkcje o pracach polskich archeologów w Afryce. Cykl otwiera „Zapomniana nekropola” o pierwszej egipskiej piramidzie w Sakkarze oraz rewelacyjnych odkryciach archeologicznych po jej zachodniej stronie. W prostej linii kontynuacją tego obrazu jest wyprodukowany w 2004 roku film „W cieniu Nefertuma” opowiadający o odkryciach kolejnych grobowców tej nekropoli, dokonanych przez polskich naukowców kierowanych przez prof. Karola Myśliwca.
W roku 2010 powróciliśmy do tematyki archeologii śródziemnomorskiej. Tym razem opowiadając w dwóch obrazach noszących wspólny tytuł „Tejemnice Herhora” (cz. 1 „U wrót Teb Stubramnych” oraz cz. 2 „Między grobowcami”) o Misji Skalnej prof. Andrzeja Niwińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, poszukującego na półce skalnej zawieszonej 100 metrów nad świątynią Hatszepsut w Deir El-Bahari (Teby Zachodnie – Egipt) grobowca faraona Herhora.
W 2009 roku Leader Film zrealizował 9-odcinkowy serial o Telewizji Dziewcząt i Chłopców, przypominając najlepsze programy TDC, a pośród nich: Zwierzyniec, Ekran z Bratkiem, Niewidzialną Rękę czy Klub Pancernych.
Leader Film ma w swoim dorobku wiele produkcji promujących poszczególne zakłady przemysłowe oraz filmy oświatowe m.in. z zakresu szeroko pojętej gospodarki komunalnej. Zaliczyć można do nich obraz o budowie nowego flagowca brytyjskiego Queen Mary II zrealizowany na zlecenie koncernu ALSTOM czy cykl filmów o zasobach i wykorzystywaniu wody pitnej w polskich aglomeracjach. Przypomnieliśmy także twórców komiksów: Janusza Christę – autora sagi z Kajkiem i Kokoszem oraz Tadeusza Baranowskiego, którego Orient Men, Praktyczny Pan, Profesorek Nerwosolek i wielu innych bohaterów zdobyło serca kilku pokoleń czytelników. Tylko w 2009 roku Leader Film wyprodukował 16 filmów telewizyjnych zrealizowanych w różnych zakątkach świata. Rozszerzyliśmy także produkcje filmów o tematyce podróżniczej. Pierwszym cyklem był serial zrealizowany w Sudanie – „SUDAN – podróż w czasie”. Odwiedziliśmy wówczas z kamerą m.in. Starą Dongolę, Omdurman, Naga oraz rejon IV katarakty Nilu. W 2011 roku powstał cykl „INDIE – dotyk niesamowitego” ukazujący historię, kulturę, tradycje i wierzenia w środkowych i północnych Indiach. Zdjęcia były kręcone m.in. w Delhi, Waranasi, Agrze, Jaipurze i Amritsarze.
Obecnie trwają prace nad cyklem filmów o Nepalu.
Wiele z naszych filmów jest produkowanych specjalnie dla międzynarodowej stacji telewizyjnej PLANETE +. Wszystkie obrazy Leader Film realizuje w profesjonalnym systemie ß – cam oraz HDV, spełniając najwyższe normy jakościowe, kwalifikujące produkcje do emisji w telewizji rozsiewczej.

Jeżeli zamierzacie Państwo zrealizować dla swojej firmy, instytucji, przedsiębiorstwa, placówki naukowej lub kulturalnej, a także gminy film promocyjny, szkoleniowy, dokumentalny, oświatowy lub prezentację multimedialną (włącznie z animacjami w technice 3D) jesteśmy do Państwa dyspozycji. Koszt realizacji poszczególnych produkcji jest ustalany indywidualnie w zależności od zakresu, formy, użytych technik, ilości dni zdjęciowych, a także miejsca wykonywania zdjęć. Dlatego też budżet każdej produkcji jest czytelny i przejrzysty. Podobnie wszystkie etapy realizacji filmu lub prezentacji multimedialnej są na bieżąco konsultowane ze Zleceniodawcą. Zamawiający ma więc stałą kontrolę nad przebiegiem ich tworzenia.

Dla "Leader Film" pracują doświadczeni dziennikarze, operatorzy, lektorzy (zarówno polscy jak i zagraniczni) montażyści telewizyjni oraz informatycy z długoletnim stażem, doświadczeniem i niekwestionowanym dorobkiem zawodowym.

Natomiast przedstawicieli stacji telewizyjnych zapraszam do odwiedzenia zakładki „Oferta programowa”, gdzie znajdziecie Państwo informacje o produkcjach Leader Film z fragmentami omawianych obrazów oraz zakładki „Referencje” by zapoznać się z opiniami wystawionymi przez naszych partnerów.

Sławomir W. Malinowski

 

 

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl