Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

19 sierpnia 2012

Promocja nowej książki prof. Andrzeja Niwińskiego


W warszawskim kinie "Atlantic" odbyła się promocja nowej książki wybitnego polskiego archeologa, kierownika Misji Skalnej w Deir-el-Bahari prof. Andrzeja Niwińskiego pt. "Hieny i lotosy". To sugestywna powieść o spiskach, knowaniach i żądzy władzy czasów arcykapłana Herhora. Autor dokonuje nie tylko rehabilitacji tego człowieka, tak dobrze znanego nam z kart "Faraona" Bolesława Prusa, ale przedstawia na nowo całe tło konfliktu bez przypuszczeń, fantazji i aluzji, za to mocno osadzone w realiach prawdy historycznej. Z tej okazji wręczyłem prof. Niwińskiemu zdjęcie, które zrobiłem podczas misji 2010 r. z życzeniami jak najszybszego odkrycia grobowca bohatera jego powieści.

Po wykładzie autora miała miejsce projekcja drugiej części filmu "Tajemnice Herhora" pt. "Między grobowcami". W tym dwuodcinkowym cyklu opowiadam historię poszukiwań ostatniego miejsca spoczynku tego faraona. 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 następna > ostatnia >>

Strona 24 z 24

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl