Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

 

 

29 czerwca 2013

I nagroda w Sofii

 

"Stara Dongola", film w reż. Sławomira W. Malinowskiego  zdobył pierwszą nagrodę na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Dziedzictwa w Sofii. W szranki stanęły 42 filmy z kilkunastu krajów, m.in. z Włoch, Hiszpanii, Macedonii, Węgier, Bułgarii, Francji i Stanów Zjednoczonych.

"Stara Dongola", to opowieść o wykopaliskach polskich archeologów w Starej Dongoli w Sudanie, gdzie przed wiekami powstało pierwsze w średniowiecznej Afryce chrześcijańskie królestwo Makurii.

 

 

 

 

 

 

25 maja 2013

Telewizyjna premiera "Drogi do Londynu"

 

W najbliższy czwartek, 30 maja o godz. 10.00, w TVP Olsztyn premiera filmu o przygotowaniach polskiej reprezentacji koszykarzy na wózkach do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012. Powtórka w sobotę 1 czerwca o 19.05.

 

 

 

 

 

 

03 kwietnia 2013

Międzynarodowy Ferstiwal Filmowy w Sofii

 

Trzy moje filmy: "Zapomniana nekropola", "Stara Dongola" i "Elbląg - mówią wieki" będą reprezentowały Polskę na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Dziedzictwa Kulturowego w Sofii (13-17 maja 2013). Zostały zarekomendowane przez Centrum Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Archeologii i Etnologii PAN. Festiwal jest organizowany we współpracy z Ministerstwem Kultury Republiki Bułgarii, Narodowym Centrum Filmowym w Bułgarii, a partnerami są: Węgierski i Macedoński Instytuty Kultury, Ambasada Królestwa Hiszpanii, Instytut Polski i Amerykańskie Centrum Kultury w Sofii.

 

 

 

27 stycznia 2013

Kolejna wyprawa do Egiptu

 

Dzisiaj znowu wyruszamy do Deir el-Bahari. Rozpoczyna się kolejny sezon wykopalisk Misji Skalnej kierowanej przez prof. Andrzeja Niwińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego. Tym razem celem jest usunięcie kilkuset ton skalnych odłamków i gruzu z półki znajdującej się 100 metrów nad świątynią Hatszepsut oraz odsłonięcie miejsca, gdzie - jak przewiduje Andrzej Niwiński - znajduje się wejście do grobowca faraona Amenhotepa I.

O historii Misji Skalnej opowiadają dwa moje filmy "Tajemnice Herhora" - cz. 1 "U wrót Teb Stubramnych" oraz cz. 2 "Między grobowcami".

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 25

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl