Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

23 pażdziernika 2012

"Życie pisane podróżą" na antenie PLANETE+

 

Film o Arkadym Fiedlerze podróżniku i wspaniałym pisarzu, którego książki stały się klasyką literatury podróżniczej już na antenie telewizji PLANETE+. To obraz ukazujący nie tylko samą postać pisarza i jego ciekawe życie ale także przypominający jego niezapomniane książki: "Dywizjon 303", "Ryby śpiewają w Ukajali", "Gorąca wieś Ambinanitelo, "Wyspa Robinsona" i wiele innych. W filmie biorą udział współpracownicy Arkadego Fiedlera, jego najbliżsi i przyjaciele. Najbliższa emisja w sobotę 27 października o godz. 12.25. Informacje o kolejnych emisjach na stronie www.planeteplus.pl

 

 

 

 

 

17 pażdziernika 2012

Przedpremierowy pokaz "Reksia i innych"

 

27 października (sobota) w kinie Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej 24 odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Reksio i inni" opowiadający historię tej legendarnej wytwórni filmowej. Biorą w nim udział twórcy najpiękniejszych polskich kreskówek jak: Otokar Balcy czy Marian Wantoła, zdradzane są sekrety powstawania animacji i tych przed laty jak i obecnych, a także plany na przyszłość. Początek o godz. 12.00.

 

 

 

 

11 pażdziernika 2012

Dwie nominacje do World Mediatravel 2012

 

Dwa nasze filmy: "Życie pisane podróżą" przedstawiający słynnego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera oraz "Ghaty Waranasi" ukazujący fenomen świętego miasta Hindusów, uzyskały nominację do nagrody głównej w kategorii film World Mediatravel 2012.

 

 

 

 

05 pażdziernika 2012

Z kotem Myszołowem przez oceany świata

 

Trwają zdjęcia do filmu o kpt. Andrzeju Urbańczyku, znakomitym żeglarzu (dwa rekordy świata i głośne rejsy NORD od 1 do 7), wspinaczu, pisarzu (ponad 50 książek przetłumaczonych na 7 języków), autorze piosenek i co tam jeszcze. Krótko mówiąc człowieku nietuzinkowym przez jednych kochanym i szanowanym przez innych - ze względu na swe osiągnięcia i niesłabnący apetyt na jeszcze - ochoczo obdarzanym bogatym repertuarem ostracyzmu i nienawiści. Jak sam mawia: "Siłę moją zbudował widok złotych karet, niosących protegowane beztalencia do przybytków sławy i bogactwa". Andrzej Urbańczyk przemierzył świat wzdłuż i wszerz, bo "...życie moje to podróż. Ziemia - przystanek na tej drodze...".

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 23

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl