Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

15 września 2012

 

TDC znowu na antenie PLANETE+

 

Cykl o najlepszych programach Telewizji Dziewcząt i Chłopców po raz kolejny możemy zobaczyć w telewizji PLANETE+. Od dwóch tygodni otrzymujemy od kilku do kilkunastu listów dziennie. Wszystkie bardzo miłe. Dzielicie się Państwo swoimi wspomnieniami, przysyłacie zdjęcia z akcji Niewidzialnej Ręki, Klubu Pancernych czy Zwierzyńca, podrzucacie propozycje nowych filmów. Np. Pan Jacek Bednarek z Malborka podzielił się wspomnieniami z Klubu Pancernych ilustrowanymi zdjęciami sztandaru swojej załogi na który on i jego koledzy składali przysięgę. Pan Tomasz Marciniak z Torunia zaproponował zrobienie filmu o Bohdanie Butence, jego niezapomnianym Gapiszonie oraz Guciu i Cezarze. Pani Elżbieta Jaworska z Krakowa opisała swój udzial w akcji Klubu Pancernych "Walka z ogniem". Przykładów możemy mnożyć. Za wszystkie listy serdecznie dziękuję i cieszę się, że daliśmy Państwu okazję do chwili nie tylko wspomnień ale i wzruszeń.

Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

12 września 2012

Ostatnie zdjęcia do filmu o praolimpijczykach

 

Zakończyliśmy zdjęcia do filmu o przygotowaniach polskiej kadry koszykarzy na wózkach do paraolimpiady Londyn 2012.

Towarzyszyliśmy drużynie z kamerą od końca ubiegłego roku. Byliśmy na zgrupowaniach, turniejach międzynarodowych i w domach niektórych zawodników, a także w Londynie, choć sam turniej paraolimpijski nie był dla filmu najważniejszy. Obraz bowiem pokazuje trud budowania zespołu oraz jego drogę na igrzyska. Ale to tylko jedno z przesłań. Drugie, tak samo ważne, to pokazanie historii poszczególnych ludzi, którzy mimo swojej niepełnosprawności nie poddali się losowi, nie załamali się, lecz postanowili walczyć, a poprzez uprawianie sportu odnaleźli sens w życiu i spełniają swoje marzenia.

Premiera filmu w telewizji PLANETE+ w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

 

 

 

25 sierpnia 2012

Nowa strona Leader Film


W końcu jest. Nowa strona. Nie tylko z nową szatą graficzną ale i bogatsza w treści, fragmenty filmów, zdjęcia oraz informacje. Przygotowaliśmy też nowe działy, m.in.: Ciekawostki, Animacje 3D, Alfabet SWM i inne. Wszystko po to, by lepiej zaprezentować działalność Leader Film.

Ostatnio dużo się działo. By nie cofać się zbytnio w czasie zaczynam od ostatniego wydarzenia.

 

 

 

19 sierpnia 2012

Promocja nowej książki prof. Andrzeja Niwińskiego


W warszawskim kinie "Atlantic" odbyła się promocja nowej książki wybitnego polskiego archeologa, kierownika Misji Skalnej w Deir-el-Bahari prof. Andrzeja Niwińskiego pt. "Hieny i lotosy". To sugestywna powieść o spiskach, knowaniach i żądzy władzy czasów arcykapłana Herhora. Autor dokonuje nie tylko rehabilitacji tego człowieka, tak dobrze znanego nam z kart "Faraona" Bolesława Prusa, ale przedstawia na nowo całe tło konfliktu bez przypuszczeń, fantazji i aluzji, za to mocno osadzone w realiach prawdy historycznej. Z tej okazji wręczyłem prof. Niwińskiemu zdjęcie, które zrobiłem podczas misji 2010 r. z życzeniami jak najszybszego odkrycia grobowca bohatera jego powieści.

Po wykładzie autora miała miejsce projekcja drugiej części filmu "Tajemnice Herhora" pt. "Między grobowcami". W tym dwuodcinkowym cyklu opowiadam historię poszukiwań ostatniego miejsca spoczynku tego faraona. 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 20

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl