Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

03 września 2017

Dywizjon 303 - na planie filmu.


Kręcimy kolejne zdjęcia do Dywizjonu 303. Książka ukazała się po raz pierwszy w Londynie w 1942 w języku polskim i angielskim. Drogą powietrzną została przerzucona do okupowanego kraju i tu, w 1943, ukazało się sześć wydań podziemnych w Warszawie i Kielcach, które były zastrzykiem otuchy dla terroryzowanych Polaków. Ujęcia odebrania zrzutu przez partyzantów w lasach radomszczańskich, kręciliśmy na terenie elbląskiej fundacji Końskie Zdrowie, przy udziale grupy rekonstrukcyjnej Pana Grzegorza Wołoszczaka.

 

Film otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego - Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

 

 

 

 

23 sierpnia 2017

Northolt w Puszczykowie - zdjęć ciąg dalszy.


Trwają zdjęcia do dwóch części filmu o książce Arkadego Fiedlera Dywizjon 303. Tym razem kręciliśmy sekwencje w bazie polskiego dywizjonu w Northolt, do której wykorzystaliśmy scenografię Muzeum-Pracowni Literackiej pisarza w Puszczykowie, a także scenę wizyty Jana Zumbacha w Foreign Office. Asa polskiego lotnictwa gra Alan Bochnak zaś urzędnika brytyjskiego Dale Taylor (zdjęcie). Film będzie opowiadał o kulisach powstania książki oraz o sytuacji w jakiej się znaleźli polscy lotnicy tuż po zakończeniu wojny. Obraz będzie gotowy do końca listopada 2017.


 

Film otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego - Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

 

 

 

 

07 sierpnia 2017

Bohdan Butenko - koniec zdjęć.


Zakończyliśmy zdjęcia do filmu o jednym z najbardziej znanych i awangardowych artystów, którzy przyczynili się do zaistnienia na arenie międzynarodowej zjawiska określanego mianem Polskiej Szkoły Ilustracji. Jego nazwisko,  to znak firmowy niosący przekaz: oto książka przepełniona absurdalnym, a zawsze inteligentnym, często lekko łobuzerskim humorem. Jego Gapiszona, Gucia i Cezara czy Kwapiszona znają wszyscy. Ostatnie ujęcia kręciliśmy na warszawskiej Pradze,  bo Butenko inspiracje czerpie z poetyki płotów i podwórek.Tutaj kreśli swój znak firmowy "Butenko pinxit". Premiera filmu w czwartym kwartale 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

01 lipca 2017

Nasze filmy w Metro TV.


Od dzisiaj (1 lipca 2017) telewizja Metro TV rozpoczyna emisję 35 filmów, które zrealizowałem w ciągu ostatnich kilku lat. Będą cykle o: Sudanie (5), Indiach (5), Kenii (9), wykopaliskach w Egipcie (4), będą filmy o prof. Kazimierzu Michałowskim, dynastii wspaniałych polskich uczonych Józefie, Janie i Wojciechu Rostafińskich, twórcy kultowych komiksów Tadeuszu Baranowskim, młodzieżowej gazecie harcerskiej "Świat Młodych", katastrofie ekologicznej w Ekwadorze, o irackim Kurdystanie, historyczny o Protektoracie Litwa i inne. Terminy i godziny emisji znaleźć można na stronie Metro TV.


 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 22

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl