Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

19 października 2018

Butenko pinxit.


"Butenko pinxit" - 50 min. historia wspaniałego ilustratora książek dla najmłodszych, autora animacji filmowych oraz scenografii telewizyjnych i teatralnych, które od dzieciństwa przechowujemy w naszych sercach, jest już gotowa do emisji. Prosta, jakby nieporadna kreska Butenki, niczym żywcem przeniesiona ze ścian i płotów podwórek, rozbudza wyobraźnię tworząc niezliczone trójwymiarowe światy. Jego bohaterowie: Gapiszon czy Gucio i Cezar przeszli do historii światowej ilustracji. W filmie udział wzięli: dr Anita Wincencjusz-Patyna; poeta, malarz i rzeźbiarz Jan Stępień; aktor Tomasz Fogiel; reżyser, scenarzysta i animator Witold Giersz;  reżyser Bogdan Nauka i Wojtek Pielecki jako chłopiec z podwórka. Plansze tytułowe przygotował sam Bohdan Butenko. Poniżej intro filmu. Wystarczy kliknąć na zdjęcie.

 

 

 

 

 

 

01 września 2018

Telewizyjna premiera "Dywizjonu 303".


Już w najbliższy czwartek, 6 września 2018 w telewizji PLANETE+ premiera mojego dwuczęściowego fabularyzowanego dokumentu "Dywizjon 303". To kolejna odsłona cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". Część pierwsza: "Legenda powraca" rozpocznie się o godz. 22.00. Część druga: "Legenda trwa" o 22.35. Zapraszam.

 

 

 

 

 

21 sierpnia 2018

Śladami wojennych "dzieci" Andersa.


21 sierpnia 2018 rozpocząłem zdjęcia do nowego projektu dokumentalnego. Tym razem chcemy przedstawić losy polskich dzieci, które dzięki armii gen. Andersa wydostały się z nieludzkiej ziemi. Pierwszy klaps zabrzmiał w Świnoujściu, gdzie nagrywaliśmy wspomnienia kpt. Kazimierza Flizaka. Wkrótce następni bohaterowie i następne lokacje. Producentami filmu są: Bogusław Job i Piotr Budnik. Narratorem będzie Arkadiusz Gołębiowski. Mi przypadło w udziale napisanie scenariusza i reżyseria.

 

 

 

 

07 czerwca 2018

"Taki jest świat - Serbia" na dużym ekranie.


Już niebawem, 19 czerwca 2018 (wtorek) w sali kameralnej elbląskiego kina "Światowid" prapremiera mojego najnowszego filmu "Taki jest świat - Serbia". Początek seansu o godz. 18.00 Po projekcji, jak zawsze dyskusja. Gościem będzie red. Bojan Stanisławski. Wstęp wolny.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 23

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl