Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

15 kwietnia 2020

Sentymentalna podróż do krainy dzieciństwa.

 

Moja książka o niezapomnianych programach Telewizji Dziewcząt i Chłopców już w dniu premiery została określona mianem niezwykłej. Ta 358-stronicowa pozycja w twardej, szytej oprawie, na kremowym papierze z bogactwem ilustracji, przywołuje z przeszłości najpiękniejsze programy Telewizji Polskiej oraz akcje w których brały udział miliony maluchów z całej Polski. Prof. Maria Szyszkowska z Uniwersytetu Warszawskiego stwierdziła: "Książka ta oparta o fakty, opatrzona przypisami i bogatą bibliografią jest niewątpliwie dokumentem i zarazem pracą naukową, którą powinni zgłębiać przyszli dziennikarze, jak również pedagodzy i psychologowie oraz socjologowie. Zresztą powinien ja przeczytać każdy, kto głębiej zastanawia się nad życiem".  Natomiast prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dr hab. Przemysław Grzybowski dodał: "Mimo że autor nie jest pedagogiem, można uznać jego monografię za jedną z najważniejszych książek pedagogicznych ostatnich lat i polecić jej lekturę nie tylko miłośnikom wspomnień, ale także pedagogom, nauczycielom, studentom, rodzicom i tym wszystkim, którzy poszukują dobrych wzorców edukacji". Książkę można zamówić na stronie www.impulsoficyna.com.pl; telefonicznie +48 12 422 41 80/506 624 220 lub e-mail'em: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

 

13 marca 2020

Książka o Telewizji Dziewcząt i Chłopców już jest!


Miło mi poinformować, że już w najbliższy poniedziałek 16 marca trafi do sprzedaży moja książka poświęcona Telewizji Dziewcząt i Chłopców. Przeczytacie w niej o najpiękniejszych dobranockach i sztandarowych programach: Ekranie z Bratkiem, Niewidzialnej Ręce, Klubie Pancernych, Zwierzyńcu, Latającym Holendrze, Piątku z Pankracym i wielu innych, a także o ich twórcach: Macieju Zimińskim, Michale Sumińskim i Bohdanie Sienkiewiczu. To prawie 360-stron w twardej szytej oprawie na papierze kremowym z bogactwem ilustracji, telewizyjnej kuchni, anegdot i wzruszających historii. Będzie ozdobą Waszej biblioteczki. Wspaniale nadaje się również na prezent. Sprzedaż prowadzi Oficyna Wydawnicza "IMPULS" z Krakowa. Zamówienia możecie składać przez stronę www.impulsoficyna.pl

 

 

 

20 listopada 2019

Złoty Kopernik dla "Butenko pinxit".

 

20 listopada 2019 roku na gali jubileuszowej X edycji Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO 2019 w Muzeum Narodowym w Warszawie mój najnowszy film "Butenko pinxit" zdobył główną nagrodę Złotego Kopernika oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To wyróżnienia nie tylko dla mnie jako twórcy filmu ale i dla Bohdana Butenki za jego wielki wkład w rozwój polskiej kultury i sztuki.

 

 

 

 

24 maja 2019

Komenda Główna K-6 Inspektorat Pantera.


Zapraszam na drugą odsłonę mojego autorskiego cyklu "Z drugiej strony lustra". Dzisiaj o Kwaterze Głównej K-6 Inspektoracie Pantera. To historia Jana Witaszka, legendarnego Hucka Fina, który wraz z grupą przyjaciół przystąpił do organizowanej w 1957 roku przez "Świat Młodych" "Wyprawy Tysiąca Przygód". Używane przez nich kryptonimy, którymi opatrywali listy do kolegów w całej Polsce, zainteresowały Urząd Bezpieczeństwa. Redakcja harcerskiej gazety nie zostawiła chłopców w potrzebie. Ruszyła im z pomocą.

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 25

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl