Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

09 lipca 2016

Konferencja prasowa.

 

Zapraszam na konferencję prasową i pokaz filmu "Protektorat Litwa" Obraz opowiada o nieznanym okresie historii stosunków polsko-litewskich w latach 1939-1940. Władze ówczesnej Litwy, postawione przed dramatycznym wyborem między stalinowskim Związkiem Radzieckim a hitlerowskimi Niemcami, wybrały współpracę z nazistami i ich tajnymi służbami. Za tę współpracę płaciła Litwa krwawą walutą: polskimi działaczami podziemnego ruchu oporu i współodpowiedzialnością za represje skierowane przeciw Polakom. O tym co z tego wynikło dla samej Litwy i relacji z Polską opowiada film, w oparciu o ustalenia polskich naukowców i nieznane dotąd dokumenty z archiwów kilku krajów. Konferencja odbędzie się 11 lipca 2016, początek o godz. 14.00 w pałacyku Lubomirskich przy pl. Żelaznej Bramy 10 w Warszawie.

 

 

 


05 lipca 2016

Telewizyjna premiera "Mojego ojca i dębów".


W niedzielę (10 lipca 2016) w paśmie ogólnopolskim TVP 3 premiera telewizyjna kolejnego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera" pt. "Mój Ojciec i Dęby". Początek o godz. 12.10. To filmowa autobiografia Arkadego Fiedlera zrealizowana na podstawie książki pisarza pod tym samym tytułem. Film jest fabularyzowanym dokumentem z udziałem aktorów odtwarzających postać małego Arkadego i jego Ojca Antoniego oraz powstańców wielkopolskich. Zapraszamy.

 

 

 

 

30 czerwca 2016

As polskiego lotnictwa.

 

Szczęście nam sprzyja. Realizując zdjęcia do filmu o Dywizjonie 303 odnaleźliśmy siostrę i bratową asa polskiego lotnictwa Jana Zumbacha, który od 26 maja 1942, w randze kapitana, był dowódcą "trzysta trzeciego". Obie panie mieszkają w Szwajcarii. Odwiedziliśmy je z kamerą nagrywając wspomnienia o ich słynnym krewnym. Fragmenty znajdą się w kolejnym filmie cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". Być może powstanie post scriptum - oddzielny film poświęcony tylko Janowi Zumbachowi? Jego biografia, to świetny materiał na film sensacyjny.

 

 

 

 

15 czerwca 2016

"Przez wiry i porohy Dniestru" w TVP.

 

 

18 czerwca '16 (sobota) w paśmie ogólnopolskim TVP Regionalnej o godz. 15.10 emisja pierwszego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". pt. "Przez wiry i porohy Dniestru". Nawiązuje do pierwszej podróży Arkadego Fiedlera, jaką odbył wraz z przyjaciółmi Dniestrem z Sambora do Zaleszczyk latem 1924 roku. To właśnie w czasie tamtego gorącego naddniestrzańskiego lata narodził się pisarz i podróżnik.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 23

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl