Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

02 czerwca 2017

Ostatnie dni zdjęciowe do "Dywizjonu 303".

 

W tym roku zakończymy produkcję filmu opartego na najbardziej znanej książce Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303". Pracujemy nad scenariuszem scen aktorskich, kompletujemy elementy scenografii, mundurów i - oczywiście - dobieramy wykonawców. Ten dwuczęściowy dokument (każdy odcinek po 30 min.) będzie opowiadał nie tylko o bohaterstwie lotniczych asów z trzysta trzeciego podczas Bitwy o Anglię, ale i ukazywał losy naszych żołnierzy w pierwszych powojennych latach. To niezwykle mało znany, smutny i wystawiający nie najlepsze świadectwo naszym aliantom epizod z wielką polityką w tle. Na zdjęciu Dale Taylor, który wcieli się  w brytyjskiego premiera Clementa Attlee, urzędnika z Foreign Office oraz brytyjskiego oficera RAF. Tutaj pozuje w oryginalnym mundurze z czasów II wojny światowej.

 

 

 

 

 


17 marca 2017

"Taki jest świat - Kurdystan". Wkrótce premiera w Kurdystanie.


Zakończyliśmy produkcję filmu "Taki jest świat - Kurdystan". Pokazuje historię, współczesność, ale przede wszystkim wieloletnią walkę Kurdów o własne, niepodległe państwo. Mówi o podziale Kurdystanu między czterech zaborców, wojnie z ISIS oraz problemach z jakimi boryka się ten kraj obecnie. Oficjalna premiera odbędzie się 26 marca 2017 w Erbilu w kinie Mega Mall Cinema (sala nr 1, 4 piętro) przy Shorish Street. Cała nasza ekipa została zaproszona na uroczystość przez rząd irackiego Kurdystanu.


 

 

 

 

25 listopada 2016

Złoty Kopernik dla "Mojego ojca i dębów"


Pierwszy film z cyklu Śladami Arkadego Fiedlera pt. "Mój ojciec i dęby" zrealizowany na podstawie autobiografii pisarza zdobył "Złotego Kopernika", główną nagrodę VII Festiwalu Filmów Edukacyjnych organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych, Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To niezrównana opowieść o miłości ojca do syna, miłości do Ojczyzny, odpowiedzialności i honorze, a także wspaniała lekcja historii, szacunku do natury ale przede wszystkim wielka lekcja bezwarunkowego patriotyzmu. Film zdobył również nagrodę ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

 

 

 

30 października 2016

Kurdyjskie media o naszym filmie.

 

Dzisiaj w jednym z najpopularniejszych dzienników kurdyjskich "Xebat" red. Hawar Murtka opublikował wywiad jaki przeprowadził ze mną trzy dni przed naszym powrotem do Polski. Opowiadałem o idei filmu oraz kulisach realizacji. To dowód jak dużym zainteresowaniem cieszy się w Kurdystanie nasz projekt. Dodam, że władze Erbilu zaprosiły naszą ekipę na premierę filmu, która została zaplanowana na 21 marca 2017. "Xebat" jest oficjalnym organem prasowym Kurdyjskiej Partii Demokratycznej.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 22

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl