Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

 

15 stycznia 2016

Prapremiera "Zaginionego faraona"


W najbliższy wtorek (19 stycznia 2016) w elbląskim kinie Światowid odbędzie się prapremiera mojego najnowszego filmu "Zaginiony faraon". To historia Misji Skalnej prof. Andrzeja Niwińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego poszukującej na półce skalnej zawieszonej 100 m. nad świątynią królowej Hatszepsut w Deir el-Bahari grobowca faraona Amenhotepa I. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny. To doskonała okazja nie tylko do poznania specyfiki naszej pracy ale i porozmawiania z niektórymi członkami naszego zespołu. W całej historii archeologii nie było misji, która pracowałaby w trudniejszych i bardziej niebezpiecznych warunkach niż nasza. Zapraszam serdecznie.

 

 

 

 

27 listopada 2015

Złoty Kopernik dla "Zaginionego faraona"


Mój najnowszy film "Zaginiony faraon" o poszukiwaniach w Egipcie grobowca faraona Amenhotepa I zdobył "Złotego Kopernika", główną nagrodę VI Festiwalu Filmów Edukacyjnych organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych, Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

 

30 października 2015

OSOTT 2015

 

W piątek, 6 listopada, pierwszego dnia XXXI Ogólnopolskich Spotkań Obieżyświatów, Trampów i Turystów w hotelu Prezydenckim w Rzeszowie ok. 19.30, Sławek Malinowski przedstawi prezentację wyprawy śladami pierwszej książki Arkadego Fiedlera "Przez wiry i porohy Dniestru". Eskapada na Ukrainę trwała 2 tygodnie, a jej uczestnicy pokonali trasę z Sambora do Zaleszczyk zarówno płynąc pontonem po Dniestrze, jak i ponad 40-letnim UAZ-em z silnikiem Żuka i oponami Made in USSR.

 

 

 

 

 

 

27 października 2015

Mój Ojciec i Dęby

 

Wspólnie z Muzeum - Pracownią Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie zakończyliśmy zdjęcia do filmu "Mój Ojciec i Dęby". To pierwszy obraz z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". Każdy z półgodzinnych odcinków będzie poświęcony konkretnej książce tego pisarza. Trwają prace nad: "Przez wiry i porohy Dniestru" oraz "Dywizjonem 303". Film "Mój Ojciec i Dęby" współfinansuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 22

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl