Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

30 czerwca 2016

As polskiego lotnictwa.

 

Szczęście nam sprzyja. Realizując zdjęcia do filmu o Dywizjonie 303 odnaleźliśmy siostrę i bratową asa polskiego lotnictwa Jana Zumbacha, który od 26 maja 1942, w randze kapitana, był dowódcą "trzysta trzeciego". Obie panie mieszkają w Szwajcarii. Odwiedziliśmy je z kamerą nagrywając wspomnienia o ich słynnym krewnym. Fragmenty znajdą się w kolejnym filmie cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". Być może powstanie post scriptum - oddzielny film poświęcony tylko Janowi Zumbachowi? Jego biografia, to świetny materiał na film sensacyjny.

 

 

 

 

15 czerwca 2016

"Przez wiry i porohy Dniestru" w TVP.

 

 

18 czerwca '16 (sobota) w paśmie ogólnopolskim TVP Regionalnej o godz. 15.10 emisja pierwszego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". pt. "Przez wiry i porohy Dniestru". Nawiązuje do pierwszej podróży Arkadego Fiedlera, jaką odbył wraz z przyjaciółmi Dniestrem z Sambora do Zaleszczyk latem 1924 roku. To właśnie w czasie tamtego gorącego naddniestrzańskiego lata narodził się pisarz i podróżnik.

 

 

 

17 maja 2016

W studio.

 

Zapraszam do obejrzenia krótkiego reportażu, jak powstawały pierwsze odcinki "Śladami Arkadego Fiedlera".

 

 

 

 

14 maj 2016

Prapremiera filmu "Przez wiry i porohy Dniestru"

 

W puszczykowskim Centrum Animacji Kultury odbyła się prapremiera drugiego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera" zatytułowanego "Przez wiry i porohy Dniestru". 35 minutowy obraz jest poświęcony pierwszej - mało znanej - książce pisarza pod tym samym tytułem. Jesienią ubiegłego roku wraz z Markiem, Radosławem i Markiem Oliwierem Fiedlerami, a także z Bakytem Orozbaevem i Damianem Nowickim wybraliśmy się śladami pisarza na byłe kresy Rzeczpospolitej. Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na projekcję za miłe słowa, za wspomnienia z własnych wojaży po Ukrainie, a Panu Ryszardowie Krawcowi za piękny wiersz, który zadeklamował po pokazie. Zwłaszcza, że napisał go sam. Śpieszę donieść, że wkrótce premiery telewizyjne dwóch pierwszych filmów cyklu.

 

 

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 24

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl