Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

10 lipca 2016

Kulisy realizacji filmu "Protektorat Litwa".


Oto wywiad, jaki przeprowadziła ze mną Agnieszka Jarzębska, ukazujący kulisy powstawania "Protektoratu Litwa".


 

 

 

 

09 lipca 2016

Konferencja prasowa.

 

Zapraszam na konferencję prasową i pokaz filmu "Protektorat Litwa" Obraz opowiada o nieznanym okresie historii stosunków polsko-litewskich w latach 1939-1940. Władze ówczesnej Litwy, postawione przed dramatycznym wyborem między stalinowskim Związkiem Radzieckim a hitlerowskimi Niemcami, wybrały współpracę z nazistami i ich tajnymi służbami. Za tę współpracę płaciła Litwa krwawą walutą: polskimi działaczami podziemnego ruchu oporu i współodpowiedzialnością za represje skierowane przeciw Polakom. O tym co z tego wynikło dla samej Litwy i relacji z Polską opowiada film, w oparciu o ustalenia polskich naukowców i nieznane dotąd dokumenty z archiwów kilku krajów. Konferencja odbędzie się 11 lipca 2016, początek o godz. 14.00 w pałacyku Lubomirskich przy pl. Żelaznej Bramy 10 w Warszawie.

 

 

 


05 lipca 2016

Telewizyjna premiera "Mojego ojca i dębów".


W niedzielę (10 lipca 2016) w paśmie ogólnopolskim TVP 3 premiera telewizyjna kolejnego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera" pt. "Mój Ojciec i Dęby". Początek o godz. 12.10. To filmowa autobiografia Arkadego Fiedlera zrealizowana na podstawie książki pisarza pod tym samym tytułem. Film jest fabularyzowanym dokumentem z udziałem aktorów odtwarzających postać małego Arkadego i jego Ojca Antoniego oraz powstańców wielkopolskich. Zapraszamy.

 

 

 

 

30 czerwca 2016

As polskiego lotnictwa.

 

Szczęście nam sprzyja. Realizując zdjęcia do filmu o Dywizjonie 303 odnaleźliśmy siostrę i bratową asa polskiego lotnictwa Jana Zumbacha, który od 26 maja 1942, w randze kapitana, był dowódcą "trzysta trzeciego". Obie panie mieszkają w Szwajcarii. Odwiedziliśmy je z kamerą nagrywając wspomnienia o ich słynnym krewnym. Fragmenty znajdą się w kolejnym filmie cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". Być może powstanie post scriptum - oddzielny film poświęcony tylko Janowi Zumbachowi? Jego biografia, to świetny materiał na film sensacyjny.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 25

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl