Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt


17 marca 2017

"Taki jest świat - Kurdystan". Wkrótce premiera w Kurdystanie.


Zakończyliśmy produkcję filmu "Taki jest świat - Kurdystan". Pokazuje historię, współczesność, ale przede wszystkim wieloletnią walkę Kurdów o własne, niepodległe państwo. Mówi o podziale Kurdystanu między czterech zaborców, wojnie z ISIS oraz problemach z jakimi boryka się ten kraj obecnie. Oficjalna premiera odbędzie się 26 marca 2017 w Erbilu w kinie Mega Mall Cinema (sala nr 1, 4 piętro) przy Shorish Street. Cała nasza ekipa została zaproszona na uroczystość przez rząd irackiego Kurdystanu.


 

 

 

 

25 listopada 2016

Złoty Kopernik dla "Mojego ojca i dębów"


Pierwszy film z cyklu Śladami Arkadego Fiedlera pt. "Mój ojciec i dęby" zrealizowany na podstawie autobiografii pisarza zdobył "Złotego Kopernika", główną nagrodę VII Festiwalu Filmów Edukacyjnych organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych, Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To niezrównana opowieść o miłości ojca do syna, miłości do Ojczyzny, odpowiedzialności i honorze, a także wspaniała lekcja historii, szacunku do natury ale przede wszystkim wielka lekcja bezwarunkowego patriotyzmu. Film zdobył również nagrodę ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

 

 

 

30 października 2016

Kurdyjskie media o naszym filmie.

 

Dzisiaj w jednym z najpopularniejszych dzienników kurdyjskich "Xebat" red. Hawar Murtka opublikował wywiad jaki przeprowadził ze mną trzy dni przed naszym powrotem do Polski. Opowiadałem o idei filmu oraz kulisach realizacji. To dowód jak dużym zainteresowaniem cieszy się w Kurdystanie nasz projekt. Dodam, że władze Erbilu zaprosiły naszą ekipę na premierę filmu, która została zaplanowana na 21 marca 2017. "Xebat" jest oficjalnym organem prasowym Kurdyjskiej Partii Demokratycznej.

 

 

 

 

 

27 października 2016

Kurdystan.

 

Zakończyliśmy trwające prawie trzy tygodnie zdjęcia w irackim Kurdystanie. Chcemy pokazać ludzi i kraj, którego historia jest bardzo podobna do naszej. Chcemy ukazać jego piękno, niezwykłe dziedzictwo oraz mentalność ludzi, których gościnność i serdeczność nie mieści się w standardach przeciętnego europejczyka. I wszystko to z wojną w tle. Produkcje planujemy zakończyć do końca stycznia 2017. Film powstaje dzięki wsparciu Stowarzyszenia Tezaurus.

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 24

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl