Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

30 października 2016

Kurdyjskie media o naszym filmie.

 

Dzisiaj w jednym z najpopularniejszych dzienników kurdyjskich "Xebat" red. Hawar Murtka opublikował wywiad jaki przeprowadził ze mną trzy dni przed naszym powrotem do Polski. Opowiadałem o idei filmu oraz kulisach realizacji. To dowód jak dużym zainteresowaniem cieszy się w Kurdystanie nasz projekt. Dodam, że władze Erbilu zaprosiły naszą ekipę na premierę filmu, która została zaplanowana na 21 marca 2017. "Xebat" jest oficjalnym organem prasowym Kurdyjskiej Partii Demokratycznej.

 

 

 

 

 

27 października 2016

Kurdystan.

 

Zakończyliśmy trwające prawie trzy tygodnie zdjęcia w irackim Kurdystanie. Chcemy pokazać ludzi i kraj, którego historia jest bardzo podobna do naszej. Chcemy ukazać jego piękno, niezwykłe dziedzictwo oraz mentalność ludzi, których gościnność i serdeczność nie mieści się w standardach przeciętnego europejczyka. I wszystko to z wojną w tle. Produkcje planujemy zakończyć do końca stycznia 2017. Film powstaje dzięki wsparciu Stowarzyszenia Tezaurus.

 

 

 

 

 

 

14 września 2016

Zdjęcia do "Dywizjonu 303"

 

Trwają zdjęcia do trzeciego odcinka naszego cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". Tym razem o jednej z najbardziej znanych książek pisarza "Dywizjon 303". Opowiem o kulisach jej powstawania, przedstawię ludzi, którzy w czasie wojny odbierali na terenie Polski zrzuty pierwszego wydania, odwiedzę miejsca do których podczas Bitwy o Anglię zaglądali polscy myśliwcy. Dzisiaj gościliśmy na planie filmu fabularnego o naszym słynnym dywizjonie. Zakończenie zdjęć planujemy na początek kwietnia 2017.


 

 

 

 

 

25 sierpnia 2016

Orinoko nad Wartą z Ukrainą w tle.

 

W niedzielę 28 sierpnia serdecznie zapraszamy do Muzeum - Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie na wystawę zdjęć oraz film Sławka Malinowskiego o UAZędze na Ukrainie. To zapis wyprawy jaką we wrześniu 2015 roku odbyliśmy śladami pierwszej wyprawy i książki pisarza "Przez wiry i porohy Dniestru" z 1924 roku. Początek o godz. 16.00.


 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 23

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl