Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

27 lipca 2016

"Protektorat Litwa". Cały film.

 

"Protektorat Litwa". Zapraszam do oglądania. I czekam na refleksje.

 

 

 

 

 

10 lipca 2016

Kulisy realizacji filmu "Protektorat Litwa".


Oto wywiad, jaki przeprowadziła ze mną Agnieszka Jarzębska, ukazujący kulisy powstawania "Protektoratu Litwa".


 

 

 

 

09 lipca 2016

Konferencja prasowa.

 

Zapraszam na konferencję prasową i pokaz filmu "Protektorat Litwa" Obraz opowiada o nieznanym okresie historii stosunków polsko-litewskich w latach 1939-1940. Władze ówczesnej Litwy, postawione przed dramatycznym wyborem między stalinowskim Związkiem Radzieckim a hitlerowskimi Niemcami, wybrały współpracę z nazistami i ich tajnymi służbami. Za tę współpracę płaciła Litwa krwawą walutą: polskimi działaczami podziemnego ruchu oporu i współodpowiedzialnością za represje skierowane przeciw Polakom. O tym co z tego wynikło dla samej Litwy i relacji z Polską opowiada film, w oparciu o ustalenia polskich naukowców i nieznane dotąd dokumenty z archiwów kilku krajów. Konferencja odbędzie się 11 lipca 2016, początek o godz. 14.00 w pałacyku Lubomirskich przy pl. Żelaznej Bramy 10 w Warszawie.

 

 

 


05 lipca 2016

Telewizyjna premiera "Mojego ojca i dębów".


W niedzielę (10 lipca 2016) w paśmie ogólnopolskim TVP 3 premiera telewizyjna kolejnego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera" pt. "Mój Ojciec i Dęby". Początek o godz. 12.10. To filmowa autobiografia Arkadego Fiedlera zrealizowana na podstawie książki pisarza pod tym samym tytułem. Film jest fabularyzowanym dokumentem z udziałem aktorów odtwarzających postać małego Arkadego i jego Ojca Antoniego oraz powstańców wielkopolskich. Zapraszamy.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 24

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl