Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

17 maja 2016

W studio.

 

Zapraszam do obejrzenia krótkiego reportażu, jak powstawały pierwsze odcinki "Śladami Arkadego Fiedlera".

 

 

 

 

14 maj 2016

Prapremiera filmu "Przez wiry i porohy Dniestru"

 

W puszczykowskim Centrum Animacji Kultury odbyła się prapremiera drugiego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera" zatytułowanego "Przez wiry i porohy Dniestru". 35 minutowy obraz jest poświęcony pierwszej - mało znanej - książce pisarza pod tym samym tytułem. Jesienią ubiegłego roku wraz z Markiem, Radosławem i Markiem Oliwierem Fiedlerami, a także z Bakytem Orozbaevem i Damianem Nowickim wybraliśmy się śladami pisarza na byłe kresy Rzeczpospolitej. Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na projekcję za miłe słowa, za wspomnienia z własnych wojaży po Ukrainie, a Panu Ryszardowie Krawcowi za piękny wiersz, który zadeklamował po pokazie. Zwłaszcza, że napisał go sam. Śpieszę donieść, że wkrótce premiery telewizyjne dwóch pierwszych filmów cyklu.

 

 

 

 

 

 

 

12 marca 2016

Po prapremierze "Mojego Ojca i Dębów".


Agnieszka Ko pisarka, która była obecna na projekcji napisała:

"Stoję sobie na końcu saloniku spowitego mrokiem. Patrzę na przesuwające się na dużym ekranie obrazy. Plastyczne i sugestywne. Do tego stopnia, że ten dokumentalny film biograficzny chłonę jak najlepszy film akcji. Film "Mój ojciec i dęby" nie bez powodu okrzyknięty został najpiękniejszą lekcją patriotyzmu".

Pani Agnieszko bardzo dziękujemy.

 

 

 

 

08 marca 2016

Prapremiera "Mojego Ojca i Dębów"

 

I doczekaliśmy się. W piątek (11 marca 2016) w Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie (Rynek 15) będzie miała miejsce prapremiera pierwszego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera" pt. "Mój Ojciec i Dęby". Początek o godz. 17.00. Będą obecni synowie i wnukowie pisarza, a także realizatorzy filmu. Czekamy na Was bo to doskonała okazja by wrócić do niezapomnianych książek rozbudzających w młodości nasze marzenia, pięknego języka i tajemnic oraz bogactwa otaczającego nas świata.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 23

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl