Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

15 czerwca 2016

"Przez wiry i porohy Dniestru" w TVP.

 

 

18 czerwca '16 (sobota) w paśmie ogólnopolskim TVP Regionalnej o godz. 15.10 emisja pierwszego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera". pt. "Przez wiry i porohy Dniestru". Nawiązuje do pierwszej podróży Arkadego Fiedlera, jaką odbył wraz z przyjaciółmi Dniestrem z Sambora do Zaleszczyk latem 1924 roku. To właśnie w czasie tamtego gorącego naddniestrzańskiego lata narodził się pisarz i podróżnik.

 

 

 

17 maja 2016

W studio.

 

Zapraszam do obejrzenia krótkiego reportażu, jak powstawały pierwsze odcinki "Śladami Arkadego Fiedlera".

 

 

 

 

14 maj 2016

Prapremiera filmu "Przez wiry i porohy Dniestru"

 

W puszczykowskim Centrum Animacji Kultury odbyła się prapremiera drugiego filmu z cyklu "Śladami Arkadego Fiedlera" zatytułowanego "Przez wiry i porohy Dniestru". 35 minutowy obraz jest poświęcony pierwszej - mało znanej - książce pisarza pod tym samym tytułem. Jesienią ubiegłego roku wraz z Markiem, Radosławem i Markiem Oliwierem Fiedlerami, a także z Bakytem Orozbaevem i Damianem Nowickim wybraliśmy się śladami pisarza na byłe kresy Rzeczpospolitej. Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na projekcję za miłe słowa, za wspomnienia z własnych wojaży po Ukrainie, a Panu Ryszardowie Krawcowi za piękny wiersz, który zadeklamował po pokazie. Zwłaszcza, że napisał go sam. Śpieszę donieść, że wkrótce premiery telewizyjne dwóch pierwszych filmów cyklu.

 

 

 

 

 

 

 

12 marca 2016

Po prapremierze "Mojego Ojca i Dębów".


Agnieszka Ko pisarka, która była obecna na projekcji napisała:

"Stoję sobie na końcu saloniku spowitego mrokiem. Patrzę na przesuwające się na dużym ekranie obrazy. Plastyczne i sugestywne. Do tego stopnia, że ten dokumentalny film biograficzny chłonę jak najlepszy film akcji. Film "Mój ojciec i dęby" nie bez powodu okrzyknięty został najpiękniejszą lekcją patriotyzmu".

Pani Agnieszko bardzo dziękujemy.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 25

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl