Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

13 października 2013

Pod Wysokim Zamkiem.

 

Film "Życie pisane podróżą" w reżyserii Sławomira W. Malinowskiego, opowiadający o wybitnym podróżniku i pisarzu Arkadym Fiedlerze, został zaprezentowany jako jeden z 5 dokumentów podczas II Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich "Pod Wysokim Zamkiem". Obraz został uznany za jedną z najciekawszych polskich produkcji filmowych roku 2012. Celem przeglądu jest promocja współczesnej kultury polskiej poprzez prezentację filmów docenianych przez ekspertów, krytyków oraz publiczność. Sam przegląd wyrasta na jedną z najważniejszych w Europie Wschodniej imprez promujących współczesną polską kinematografię.

 

 

 

05 października 2013

Znowu w sercu starożytnego Egiptu

 

Przed nami kolejna odsłona Misji Skalnej prof. Andrzeja Niwińskiego. Jedziemy do Teb Zachodnich, do Deir el-Bahari, na półkę skalną zawieszoną 100 metrów nad świątynią Hatszepsut. Tym razem, naszym celem jest oczyszczenie półki z setek ton rumoszu skalnego. To pozostałości po olbrzymich głazach, które jeszcze kilka lat temu zalegały na całej powierzchni naszej koncesji. Prace mogą potrwać nawet trzy miesiące.

 

 

 

 

 

 

25 lipca 2013

Natalia Partyka

 

Rozpocząłem zdjęcia do kolejnego filmu o polskich sportowcach. Tym razem bohaterką będzie Natalia Partyka, skromna, niezwykle pracowita dziewczyna, która w światowym rankingu tenisa stołowego jest na 67 miejscu.  Ma dwa złote medale zdobyte dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie. Mimo, że nie ma części prawej ręki bez kompleksów walczy z pełnosprawnymi sportowcami. Producentem filmu jest Robert Szaj, a obraz jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Producentem wykonawczym jest Leader Film.

 

 

 

 

 

 

 

29 czerwca 2013

I nagroda w Sofii

 

"Stara Dongola", film w reż. Sławomira W. Malinowskiego  zdobył pierwszą nagrodę na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Dziedzictwa w Sofii. W szranki stanęły 42 filmy z kilkunastu krajów, m.in. z Włoch, Hiszpanii, Macedonii, Węgier, Bułgarii, Francji i Stanów Zjednoczonych.

"Stara Dongola", to opowieść o wykopaliskach polskich archeologów w Starej Dongoli w Sudanie, gdzie przed wiekami powstało pierwsze w średniowiecznej Afryce chrześcijańskie królestwo Makurii.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 23

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl